ObvestilaPredstavitevProgramDogodkiGalerija

Dogodki

 DatumUraKrajOrganizatorVsebina prireditve
Za izbrano obdobje še ni vnešenih dogodkov..

 

 

Datum

Ura

Kraj

Organizator

Vsebina prireditve

 

 

 

 

 

 

1.

27.3.2019

 

 

 

 

23.3.2019

17 h

 

 

 

 

9 h

OŠ Lipnica

 

 

 

 

Kropa-Slovenska peč

KOZB Dobrava, OŠ Lipnica, Združenje ZB

Radovljica

 

 

KOZB Dobrava

Spominska prireditev na ob obletnici smrti Staneta Žagarja -organizator vstaje na Gorenjskem

 

Pohod od spomenika do spomenika do Partizanskega doma na Vodiški planini-obletnica smrti Staneta  Žagarja

 

 

 

 

 

 

2.

26.04.2019

18 h

Festivalna dvorana Bled

KOZB Bled, Združenje ZB Radovljica

Proslava ob dnevu upora

3.

04.05.2019

16 h

Begunje na

Gorenjskem-graščinski vrt

KO ZB Begunje, KS , Združenje ZB Radovljica

Osvoboditev upornikov

 

 

 

 

 

 

4.

18.5.2019

10 h

11 h

Pohod –zbor Voje proslava

KO Boh. Bistrica

Spomin na T. Godca in Gašperina

 

 

 

 

 

 

5.

06.07.2019

11 h

Pokljuka pod Lipanco pri spomeniku

KO ZB Bled,

Združenje ZB Radovljica

Spominska slovesnost na borbo Pokljuške čete

 

 

 

 

 

 

6.

07.07.2019

11 h

Lipniška planina-Jelovica

KO ZB in KS Lancovo

Spominska slovesnost pri spomeniku padlih borcev Gorenjske ga odreda 1942

 

 

 

 

 

 

7.

12.7.2019

6 h

Rudno polje

Vse tri veteranske organizacije in Slovenski častniki

Spominski pohod na Triglav v počastitev partizanskih patrulj v letu 1944

 

 

 

 

 

 

8.

13.7.2019

13 h

Rudno polje

Organizacijski odbor pohoda, Združenje ZB Radovljica

Zaključna prireditev in vrnitev pohodnikov

 

 

 

 

 

 

9.

03.8.2019

11 h

Vodiška planina

Združenje ZB Radovljica

Ustanovitev Cankarjevega bataljona 5.avg. 1941

 

 

 

 

 

 

10.

10.08.2019

13 h

Žlan

KOZB Polje-Bohinj

Združenje ZB Radovljica

Spomin na talce iz Bohinja

11.

28.8.2019

17 h

Spodnje Gorje-Revovca

KO ZB Gorje, Občina Gorje,  Združenje ZB Radovljica

Spominska slovesnost na streljanje prvih talcev

 

 

 

 

 

 

12.

06.09.2019

18 h

Radovljica-Grajski park

KOZB Radovljica Združenje ZB Radovljica

Spomin na borbo Gorenjskega odreda, padle borce in narodnega heroja Jožeta Gregorčiča

 

 

 

 

 

 

13.

07.09.2019

 11h

Uskovnica

Odbor Jeseniško-Boh. odreda, Združenje ZB Radovljica

Spominska prireditev na Jeseniško-bohinjskega odreda

 

 

 

 

 

 

14.

21.9.2019

11 h

Sr. Radovna pri spomeniku ROKA

KOZB Gorje, Občina Gorje,

Spominska slovesnost ob 75.obletnici požiga vasi Radovne

 

 

 

 

 

 

15.

18.10.2019

16 h

Lancovo

KS Lancovo, KO ZB Lancovo, Združenje ZB Radovljica

Spomin na streljanje talcev na Lancovem

 

 

 

 

 

 

16.

01.11.2019

10 h

Draga

Združenje ZB Radovljica

Žalna svečanost v spomin talcev

 

 

 

 

 

 

17.

01.11.2019

11 h

Begunje, Graščinski vrt

Združenje  ZB Radovljica

Žalna svečanost pred spomenikom talcev

 

 

 

 

 

 

18.

07.12.2019

11 h

Goreljek-

Pokljuka

Združenje ZB Radovljica,  Odbor Prešernove brigade

Spominska svečanost pred spomenikom padlih borcev III. bataljona Prešernove brigade

 

ORGANIZIRANI  AVTOBUSNI PREVOZI NA OSTALE PRIREDITVE

 

DRAZGOŠE, 13. JANUAR 2019

SVEČE, 3. FEBRUAR 2019

LJUBELJ, 8. JUNIJ 2019

KOMELJ, 14. JULIJ 2019

PRIKLJUČITEV PRIMORSKE, 14. SEPTEMBER 2019

DOBRNIČ, 6. OKTOBER 2019